1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Yaris i Yaris Cross w nowym kolorze Spicy Orange
5 sierpnia 2022

Yaris i Yaris Cross w kolorze Spicy Orange

Nowości w roku modelowym 2023

Wybrane wersje wyposażenia miejskich aut Toyoty z roku modelowego 2023 – Yarisa i Yarisa Cross – będą dostępne w zupełnie nowym odcieniu karoserii Spicy Orange. Wyrazisty pomarańczowy kolor stworzy dwukolorową kompozycję z dachem w kolorze Eclipse Black.

Gamę dwukolorowych kompozycji oferowanych bez dopłaty dla Yarisa 2023 w wersji Selection Style oraz Yarisa Cross 2023 w odmianie Adventure wzbogaci nowy metalizowany lakier Spicy Orange. Można go też będzie zamówić za dopłatą przy zakupie Yarisa Cross Executive z Pakietem Smart.

Yaris Selection Style w metalizowanym kolorze Spicy Orange

Dla jednej z dwóch najwyższych wersji wyposażenia Yarisa 2023 – Selection Style –zarezerwowane są cztery lakiery: nowy Spicy Orange, Tokyo Fusion, Imperial Red i Platinum Pearl White.

Wersję tę wyróżniają także czarne 17'' felgi aluminiowe, światła przeciwmgielne w technologii LED, tapicerka z elementami skóry, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne i elektryczne lusterka zewnętrzne.

Yaris w tej wersji otrzymuje także system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (9'' HD) i nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych. Dodać do tego należy zaawansowane systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense 2.5.

Jeśli chodzi o napęd, wersja Selection Style jest dostępna z dynamicznym silnikiem benzynowym 1.5 Dynamic Force o mocy 125 KM oraz 6-stopniową manualną skrzynią biegów. W tej konfiguracji auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w jedyne 9 s i zużywa średnio 5,2–6,1 l/100 km. Alternatywą jest ten sam silnik z automatyczną bezstopniową skrzynią bezstopniową Multidrive S, który osiąga 100 km/h w 10,2 s, a jego średnie zużycie paliwa wynosi 5,3–5,7 l/100 km.

Najoszczędniejszą opcją jest oczywiście napęd hybrydowy z silnikiem 1.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 116 KM, który do 100 km/h rozpędza się w 9,7 s. Hybrydowy Yaris potrzebuje średnio 3,8–4,4 l/100 km paliwa.

Za wersję Selection Style zapłacimy od 88 900 zł (lub od 1005 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE). Opcjonalnie dostępne są 2 pakiety dodatkowe – Skyview i Smart.

Yaris Cross Adventure

W przypadku Yarisa Cross Adventure z roku modelowego 2023 do wyboru mamy aż 9 dwukolorowych kompozycji z czarnym dachem. Wszystkie oferowane są bez dopłaty. Kombinacja 2KV Spicy Orange/Eclipse Black to najnowszy dodatek do tej bogatej palety.

Adventure to najwyższa konfiguracja w cenniku Yarisa Cross. Jest dostępna wyłącznie z układem hybrydowym o mocy 116 KM, napędzającym przednią oś lub cztery koła (AWD-i). Wersja AWD-i standardowo otrzymuje systemy off-road – selektor trybów jazdy w terenie, Trail Mode i system wspomagający zjazd ze wzniesienia.

Wersja ta została wyposażona m.in. w osłony przedniego i tylnego zderzaka, relingi dachowe, czarną podsufitkę i tapicerkę z elementami skóry i złotymi przeszyciami. Auto otrzymało nowy Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (9'' HD) i nawigacją Connected z mapami online i 4-letnią transmisją danych w cenie. Dostępny jest również pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense 2.5.