1. Porady
  2. Nowe samochody 40 50 60 70 tys zl

NOWE SAMOCHODY

DO 40, 50, 60 I 70 TYS. ZŁ

Kupując nowy samochód, często możemy przeznaczyć na ten cel tylko określoną sumę pieniędzy. Przyjmijmy, że limitem jest dla nas 60 tys. zł. Za tę cenę można już wybrać naprawdę porządne małe auto osobowe prosto z salonu. Na tym pułapie Toyota oferuje modele, które na pewno spełnią oczekiwania większości zainteresowanych. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji najtańszych małych samochodów Toyoty.

 

Nowe samochody do 40 tys. zł

Ranking najtańszych małych samochodów osobowych Toyoty prosto z salonu rozpoczynamy od AYGO. To najmniejsze auto z segmentu A w 3-drzwiowej wersji podstawowej x kosztuje tylko 37 400 zł. I nie jest to tak zwana „goła” wersja bez żadnych dodatków. W wyposażeniu standardowym AYGO x mamy od razu Pakiet Comfort. Dzięki niemu zyskujemy klimatyzację manualną, system audio z wyświetlaczem, 2 głośnikami oraz portami AUX-IN i USB. W standardzie wersji x znajdują się także światła do jazdy dziennej w technologii LED i komplet 7 poduszek powietrznych.

Wystarczy jednak dopłacić jedynie 6 tys. zł i za cenę 43 400 zł otrzymujemy już wyższą wersję x-play. Jest ona wyposażona m.in. w elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, zdalnie sterowany zamek centralny czy kierownicę obszytą skórą. Dla tych, którym zostało jeszcze w portfelu 990 zł, mogą pozwolić sobie także na Pakiet Style. Otrzymują wtedy dodatkowo system multimedialny Toyota x-touch z ekranem dotykowym, kamerę cofania, przyciemniane szyby tylne, 15” felgi aluminiowe i światła przeciwmgielne. Wygląda atrakcyjnie, prawda? A cena jest tylko nieco wyższa od zakładanej i wynosi raptem 44 390 zł.

Na koniec jeszcze kilka faktów. Co ważne w tej klasie aut, średnie spalanie modelu AYGO wynosi zaledwie 4,1 l/100 km. Z kolei promień zawracania to tylko 4,7 m, co przy długości nadwozia niespełna 3,5 m daje naprawdę świetne wyniki w jeździe miejskiej. Ponadto Toyota AYGO to niezawodne, nowoczesne auto miejskie z obsypanym nagrodami, dynamicznym i oszczędnym silnikiem benzynowym 1.0 VVT-i o mocy 72 KM. A wszystko za niewygórowaną cenę w granicach 40 tys. zł.

Nowe samochody do 50 tys. zł

Jeśli chodzi o małe samochody z segmentu B, oferta Toyoty przedstawia się także bardzo atrakcyjnie. Ceny aut z salonu w tej klasie rozpoczynają się już od 43 500 zł. Mówimy tu o 3-drzwiowym modelu Toyota Yaris w podstawowej wersji Life. Za 48 500 zł kupimy już wersję 5-drzwiową z silnikiem benzynowym 1.5 Dual VVT-i o mocy 111 KM. Dużym atutem Toyoty Yaris jest zawarty w cenie każdej wersji zestaw nowoczesnych systemów bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense. Należy przy tym dodać, że tak zaawansowane wyposażenie standardowe to rzadkość na polskim rynku.

Dla tych, którzy są zainteresowani nieco wyższą wersją wyposażenia, a nadal celują w wydatek w granicach 50 tys. zł, idealny będzie Yaris Active lub Premium. 3-drzwiowe warianty tego modelu to koszt odpowiednio: 50 500 zł i 52 500 zł. W wersji Active w tej cenie uwzględniona jest klimatyzacji manualna, system Bluetooth® czy zdalnie sterowany zamek centralny. Natomiast wesja Premium oferuje już m.in. system multimedialny Toyota Touch® z ekranem dotykowym, kamerę cofania, kierownicę obszytą skórą i automatyczny ogranicznik prędkości (ASL). Chyba warto skusić się na ciut większy wydatek i zyskać znacznie większy komfort jazdy.

Toyota Yaris to jeden z najchętniej wybieranych małych samochodów osobowych w Polsce. Idealne połączenie niezawodności, eleganckiego wyglądu i wygody w atrakcyjnej cenie mówi samo za siebie. Jest jeszcze jeden plus – składając tylną kanapę pojemność bagażnika tego małego auta kompaktowego można powiększyć nawet do 1119 litrów!

Nowe samochody do 60 lub 70 tys. zł

W tym przedziale cenowym Toyota oferuje Aurisa w nadwoziu typu Hatchback oraz Corollę Sedan. Najtańszy Auris w podstawowej wersji Active to wydatek rzędu 68 900 zł. Z kolei Corolla Active w zależności od rodzaju silnika kosztuje 64 400 zł lub 67 900 zł.

Auris Active w nadwoziu Hatchback – mimo że to wersja podstawowa – jest bardzo dobrze wyposażony. W standardzie posiada m.in.: klimatyzację automatyczną, elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne, światła do jazdy dziennej w technologii LED czy system audio z wyświetlaczem i Bluetooth®. Co istotne, wystarczy dopłacić równowartość lakieru metalik i możemy mieć dodatkowo Pakiet Safety z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense.

Jeśli chodzi o Toyotę Corollę, to w wyważonej cenie dostajemy najpopularniejszy samochód na świecie, który sprzedał się już w ilości ponad 40 milionów egzemplarzy. W standardzie wersji Active mamy podobne elementy, co w przypadku Aurisa. Tym razem jest to klimatyzacja manualna, światła do jazdy dziennej w technologii LED, system Bluetooth®, port USB czy system wspomagający pokonywanie podjazdów.

Podsumowanie

Powyższe zestawienie modeli Toyoty, których cena oscyluje w granicach 60 tys. zł, zawiera oczywiście wersje podstawowe. Jednak patrząc na cenniki, niekiedy wystarczy niewielka dopłata, a nasz „surowy” wybór może wiele zyskać. Dodatkowo warto pomyśleć o atrakcyjnym finansowaniu nowych samochodów za pomocą innowacyjnego programu SmartPlan. Ponadto trzeba pamiętać, że zawsze możemy zostawić nasze dotychczasowe auto używane w rozliczeniu, a wtedy cena jest jeszcze lepsza.