W pierwszej piątce najpopularniejszych aut osobowych – cztery modele Toyoty

Udział Toyoty w rynku wzrósł do 17,7%

2022-03-08

Toyota umocniła swoją pozycję lidera polskiego rynku aut osobowych. Licząc od początku roku, jej udział wzrósł do 17,7% (+1,2 p.p.). W pierwszej piątce najpopularniejszych samochodów osobowych w kraju znalazły się aż cztery modele marki (z Corollą na 1. miejscu). Najchętniej wybieranymi autami w swoich segmentach były Corolla, Yaris, Toyota C-HR, PROACE CITY i Hilux.

Toyota bardzo mocno weszła w II półrocze 2022 roku. W lipcu marka zarejestrowała 5875 aut osobowych, zwiększając przewagę nad konkurencją. Łączna sprzedaż w ciągu 7 miesięcy 2022 roku wyniosła 43 809 aut. Jest to dwukrotnie większa liczba od wyniku drugiej najpopularniejszej marki. Udział Toyoty w rynku, licząc od początku roku, wzrósł do 17,7% (+1,2 p.p.).

Pozycja lidera polskiego rynku samochodów osobowych od dłuższego czasu należy do Corolli. W lipcu model ten zanotował 1659 rejestracji. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Yaris Cross (5. miejsce i 904 rejestracje), Toyota C-HR (7. miejsce i 872 rejestracje) i Yaris (9. miejsce i 799 rejestracji).

Analizując dane od początku roku, samochody Toyoty zajęły cztery miejsca w pierwszej piątce najczęściej rejestrowanych aut na polskim rynku. Na szczycie rankingu znalazła się oczywiście Corolla. Zarejestrowano 12 555 egz. tego modelu. Yaris był trzecim najpopularniejszym autem w kraju (7019 egz.), RAV4 czwartym (6810 egz.), a Toyota C-HR piątym (6415 egz.).

Cztery Toyoty w pierwszej piątce najpopularniejszych samochodów osobowych

Udział Corolli w rynku samochodów osobowych wyniósł 5,1%. Oznacza to, że gdyby Corolla była osobną marką, zajęłaby w rankingu marek 8. miejsce.

Modele Toyoty liderami segmentów

Toyota charakteryzuje się niezwykłą atrakcyjnością swoich modeli. Obok Corolli pierwsze pozycje w swoich segmentach w lipcu zajęły także Yaris i Toyota C-HR. Aygo X (345 egz.) i Yaris Cross (904 egz.) były na 2. miejscu. Drugą pozycję wśród dużych SUV-ów zajął Highlander (218 egz.), Land Cruiser był piąty (112 egz.). Łączne wyniki obu tych modeli dały Toyocie pierwsze miejsce w segmencie.

Licząc od początku roku, Corolla, Yaris i Toyota C-HR były zdecydowanymi liderami swoich segmentów, RAV4, Aygo X (1074 egz.) i Yaris Cross (4355 egz.) zajmowali 2. miejsce, Highlander 3. miejsce (1168 egz.), a Camry 4. miejsce (1537 egz.).

Cztery Toyoty w pierwszej piątce najpopularniejszych samochodów osobowych
Klienci flotowi i indywidualni wybierają Toyotę

W lipcu 2022 roku do firm trafiło 3877 samochodów Toyoty. Dało to marce 1. miejsce i udział w tej części rynku na poziomie 16,2%.

W tym samym czasie klienci indywidualni zarejestrowali 1998 Toyot, co stanowi 18,6% wszystkich aut osobowych, które trafiły do prywatnych kierowców. To aż o 3,4 punkty procentowe większy udział w tym segmencie rynku niż w lipcu 2021 roku.

Hilux i PROACE CITY najpopularniejsze w segmentach

Swoją popularność na polskim rynku po raz kolejny potwierdziła Toyota PROACE CITY. W lipcu zarejestrowano 181 egz. tego modelu, najwięcej ze wszystkich kompaktowych vanów. Łącznie od początku roku do klientów trafiło 2148 egz., co zapewniło użytkowej Toyocie 1. miejsce i 22,2% udziału w segmencie. PROACE CITY jest liderem kombivanów od kilkunastu miesięcy, czyli przez większość swojej obecności na rynku.

Cztery Toyoty w pierwszej piątce najpopularniejszych samochodów osobowych

Inny użytkowy model Toyoty – PROACE – w lipcu zarejestrowano 212 razy (3. wynik w segmencie), a od początku roku – 1791. Dało mu to 3. miejsce w klasie średniej wielkości vanów.

W swoim segmencie dominowała również Toyota Hilux. Łączna liczba 692 egz. zarejestrowanych w tym roku przekłada się na 44,5% udziału w grupie pick-upów. W lipcu do klientów trafiły 64 egz. Hiluxa.

Dowiedz się więcej

Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Sztuczna inteligencja a bezemisyjne napędy Toyota Research Institute Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE Większe możliwości Yarisy w kolorze Spicy Orange Yarisy w kolorze Spicy Orange Nowości w roku modelowym 2023 Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły